Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Gminno-Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej - Bolków

Kurs prawa jazdy CCE - lipiec - sierpień 2021

W miesiącu sierpniu 2021r. jeden uczestnik projektu Aktywna integracja krokiem w przyszłość przystąpił do kursu prawa jazdy C, CE. Zajęcia realizowane są jak zawsze w profesjonalnym ośrodku szkolenia kierowców obejmując swoim zakresem ustawowy zakres zajęć teoretycznych i praktycznych. Uczestnik, podczas szkolenia w Ośrodku Szkolenia Kierowców w Jeleniej Górze poznawać będzie zasady prowadzenia samochodu ciężarowego, oraz samochodu ciężarowego z przyczepą. Pozna także tajniki pracy z tachografem. Zgłębią zasady uczestniczenia w ruchu drogowym, kierowców poruszających się pojazdem wielkogabarytowym. Kursant biorący udział w szkoleniu prawa jazdy C i C+E posiada już prawo jazdy kategorii B, zatem wie w jaki sposób poruszać się należy po jezdniach. Na szkolenia teoretyczne przewidziano 20 godzin lekcyjnych. Po ukończeniu właściwych sobie zajęć teoretycznych, uczestnik przystąpi do najbardzej oczekiwanych zajęć praktycznych, podczas których pozna budowę samochodu ciężarowego, dowie się także jak przeprowadzać niezbędne konserwacje pojazdu, a przede wszystkim rozpocznie naukę jazdy pojazdem ciężarowym. Odpowiednim dla siebie pojazdem uda się na pierwsze jazdy w rzeczywistych realiach polskich dróg, poznając i oceniając w praktyce sytuacje analizowane podczas zajęć teoretycznych. Omówienie ukazanych na graficznych obrazach sytuacji występujących na drogach a także możliwość przećwiczenia poznanych zasad i sytuacji na symulatorze jazdy, pozwoli na ich rozpoznanie i właściwe postępowanie podczas rzeczywistego poruszania się po drogach. 

Kursy kończą się egzaminem państwowym. Po pozytywnym zdaniu egzaminu, uczestnik otrzyma prawo jazdy kategorii C i C+E nadające uprawnienia do prowadzenia samochodów ciężarowych oraz ciężarowych z przyczepą.

 

Kurs prawa jazdy CCE sierpień 2021

Utworzono dnia 14.09.2021, 09:52

Kalendarium

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Imieniny

Opieka wytchnieniowa- edycja 2024

Gmina Bolków  

realizuje resortowy Program Ministra Rodziny i Polityki Społecznej

„Opieka wytchnieniowa” dla Jednostek Samorządu Terytorialnego – edycja 2024”

FINANSOWANY ZE ŚRODKÓW FUNDUSZU SOLIDARNOŚCIOWEGO

Głównym celem programu jest wsparcie członków rodzin lub opiekunów sprawujących bezpośrednią opiekę nad dziećmi z orzeczeniem o niepełnosprawności, osobami ze znacznym stopniem niepełnosprawności oraz orzeczeniami równoważnymi, poprzez możliwość uzyskania doraźnej, czasowej pomocy.

DOFINANSOWANIE – 195 840,00 zł 

CAŁKOWITA WARTOŚĆ – 195 840,00 zł

Asystent Osobisty Osoby z Niepełnosprawnością 2024

Gmina Bolków

realizuje resortowy Program Ministra Rodziny i Polityki Społecznej

„Asystent Osobisty Osoby z Niepełnosprawnością”

dla Jednostek Samorządu Terytorialnego – edycja 2024

FINANSOWANY ZE ŚRODKÓW FUNDUSZU SOLIDARNOŚCIOWEGO

Głównym celem programu jest zapewnienie dostępności do usług asystencji osobistej poprzez wsparcie w wykonywaniu codziennych czynności oraz funkcjonowaniu w życiu społecznym osób niepełnosprawnych oraz dzieci do 16 roku życia z orzeczeniem o niepełnosprawności. Usługi asystencji osobistej zwiększają szanse osób niepełnosprawnych na prowadzenie bardziej niezależnego, samodzielnego i aktywnego życia, a także pozwalają na uczestnictwo w wydarzeniach społecznych, kulturalnych, rozrywkowych lub sportowych.  

DOFINANSOWANIE – 660 552,00 zł 

CAŁKOWITA WARTOŚĆ  - 660 552,00 zł

Asystent Osobisty Osoby Niepełnosprawnej

Gmina Bolków  
realizuje resortowy Program Ministra Rodziny i Polityki Społecznej
„Asystent Osobisty Osoby Niepełnosprawnej – edycja 2023”
FINANSOWANY ZE ŚRODKÓW FUNDUSZU SOLIDARNOŚCIOWEGO
Głównym celem programu jest zapewnienie dostępności do usług asystencji osobistej poprzez wsparcie w wykonywaniu codziennych czynności oraz funkcjonowaniu w życiu społecznym osób niepełnosprawnych.   
DOFINANSOWANIE – 238 680,00 zł 
CAŁKOWITA WARTOŚĆ - 238 680,00 zł

 

Opieka wytchnieniowa

Gmina Bolków  
realizuje resortowy Program Ministra Rodziny i Polityki Społecznej
„Opieka wytchnieniowa– edycja 2023”
FINANSOWANY ZE ŚRODKÓW FUNDUSZU SOLIDARNOŚCIOWEGO
Głównym celem programu jest wsparcie członków rodzin/opiekunów sprawujących bezpośrednią opiekę nad dziećmi i osobami legitymującymi się orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności. 
DOFINANSOWANIE – 29 376,00 zł 
CAŁKOWITA WARTOŚĆ – 29 376,00 zł