Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Gminno-Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej - Bolków

Kurs stylizacji paznokci - listopad 2021

W tegorocznej edycji projektu Aktywna integracja krokiem w przyszłość dwie uczestniczki zdecydowały się przystąpić do kursu stylizacji paznokci i poznać tajniki zdobienia paznokci. W profesjonalnym studio stylizacji paznokci, panie pod opieką stylistki będą poznawały metody zdobienia paznokci metodą żelową oraz hybrydową. Zapoznały się z obecnymi tendencjami modowymi we wzornictwie, dowiedziały się jakie kształty oraz kolory paznokci królują obecnie wśród kobiet a przede wszystkim jak wykonać profesjonalne zdobienie.

Panie z wykorzystaniem nowoczesnych i obecnie stosowanych akcesoriów wykonywały będą zdobienie paznokci początkowo sobie, a następnie koleżankom zaproszonym do współpracy jako modelki-testerki. Jednocześnie z metodami zdobienia, panie nauczyły się jak właściwie pielęgnować paznokcie, które wskutek działania na nie żeli czy hybryd ulegają osłabieniu. Dowiedziały się jak dbać o wrażliwe części paznokci, jak odpowiednio przygotować dłonie do zabiegów a także co równie ważne w jaki sposób zdejmować wszelkie ozdoby. 

Uczestniczki szkolenia mają świadomość, iż obecnie na rynku istnieje olbrzymie zapotrzebowanie na tego typu usługi, a kobiety począwszy od nastolatek po panie w wieku senioralnym chcą ozdabiać swoje dłonie pięknym manicure. Skoro więc istnieje ogromny popyt na usługi związane z upiększaniem oraz pielęgnacją dłoni i paznokci, istnieje również zapotrzebowanie na pracowników branży kosmetycznej, potrafiących wykonać estetyczny i zgrabny manicure. Stąd też potrzeba aby nauczyć się wykonywania tych zabiegów, choćby w stopniu podstawowym, by następnie móc wzbogacać i rozwijać swoje umiejętności.

Po ukończeniu kursu panie uzyskały dyplomy i certyfikaty potwierdzające zdobyte przez nie umiejętności.

 

Kurs stylizacji paznokci

Utworzono dnia 12.04.2022, 09:47

Kalendarium

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Imieniny

Opieka wytchnieniowa- edycja 2024

Gmina Bolków  

realizuje resortowy Program Ministra Rodziny i Polityki Społecznej

„Opieka wytchnieniowa” dla Jednostek Samorządu Terytorialnego – edycja 2024”

FINANSOWANY ZE ŚRODKÓW FUNDUSZU SOLIDARNOŚCIOWEGO

Głównym celem programu jest wsparcie członków rodzin lub opiekunów sprawujących bezpośrednią opiekę nad dziećmi z orzeczeniem o niepełnosprawności, osobami ze znacznym stopniem niepełnosprawności oraz orzeczeniami równoważnymi, poprzez możliwość uzyskania doraźnej, czasowej pomocy.

DOFINANSOWANIE – 195 840,00 zł 

CAŁKOWITA WARTOŚĆ – 195 840,00 zł

Asystent Osobisty Osoby z Niepełnosprawnością 2024

Gmina Bolków

realizuje resortowy Program Ministra Rodziny i Polityki Społecznej

„Asystent Osobisty Osoby z Niepełnosprawnością”

dla Jednostek Samorządu Terytorialnego – edycja 2024

FINANSOWANY ZE ŚRODKÓW FUNDUSZU SOLIDARNOŚCIOWEGO

Głównym celem programu jest zapewnienie dostępności do usług asystencji osobistej poprzez wsparcie w wykonywaniu codziennych czynności oraz funkcjonowaniu w życiu społecznym osób niepełnosprawnych oraz dzieci do 16 roku życia z orzeczeniem o niepełnosprawności. Usługi asystencji osobistej zwiększają szanse osób niepełnosprawnych na prowadzenie bardziej niezależnego, samodzielnego i aktywnego życia, a także pozwalają na uczestnictwo w wydarzeniach społecznych, kulturalnych, rozrywkowych lub sportowych.  

DOFINANSOWANIE – 660 552,00 zł 

CAŁKOWITA WARTOŚĆ  - 660 552,00 zł

Asystent Osobisty Osoby Niepełnosprawnej

Gmina Bolków  
realizuje resortowy Program Ministra Rodziny i Polityki Społecznej
„Asystent Osobisty Osoby Niepełnosprawnej – edycja 2023”
FINANSOWANY ZE ŚRODKÓW FUNDUSZU SOLIDARNOŚCIOWEGO
Głównym celem programu jest zapewnienie dostępności do usług asystencji osobistej poprzez wsparcie w wykonywaniu codziennych czynności oraz funkcjonowaniu w życiu społecznym osób niepełnosprawnych.   
DOFINANSOWANIE – 238 680,00 zł 
CAŁKOWITA WARTOŚĆ - 238 680,00 zł

 

Opieka wytchnieniowa

Gmina Bolków  
realizuje resortowy Program Ministra Rodziny i Polityki Społecznej
„Opieka wytchnieniowa– edycja 2023”
FINANSOWANY ZE ŚRODKÓW FUNDUSZU SOLIDARNOŚCIOWEGO
Głównym celem programu jest wsparcie członków rodzin/opiekunów sprawujących bezpośrednią opiekę nad dziećmi i osobami legitymującymi się orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności. 
DOFINANSOWANIE – 29 376,00 zł 
CAŁKOWITA WARTOŚĆ – 29 376,00 zł