Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Gminno-Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej - Bolków

Kurs bukieciarstwa wrzesień 2020

W miesiącu wrześniu uczestniczki projektu Aktywna integracja krokiem w przyszłość przystąpiły do udziału w kursie bukieciarstwa. Pięć pań zdecydowało się na udział w kursie w tym kursie. Podczas trwających 60 godzin zajęć, panie poznają arkana sztuki tworzenia bukietów i kompozycji kwiatowych z kwiatów żywych i sztucznych oraz wszelkich dostępnych materiałów jakie podyktuje wyobraźnia.

Zajęcia rozpoczęły się od ozdabiania wieńców dekoracyjnych fizeliną, taśmą kolorową oraz piórkami, kawałkami kory czy wydmuszkami jaj przepiórczych.

Efekty prac uczestniczek przerosły oczekiwania. Powstały przepiękne kompozycje, zupełnie unikatowe, gdyż stworzone na potrzeby bieżących zajęć według pomysłu i fantazji pań tworzących wieńce, z materiałów wydawałoby się zupełnie nieprzydatnych do tego typu prac.

W kolejnych dniach panie tworzyły kompozycje na bazie gąbek florystycznych do których mocowane były gałązki choinek, liście oraz kwiaty żywe jak również szyszki czy orzechy.

Podobnie jak poprzednie wieńce, obecne kompozycje okazały się być równie atrakcyjne, potwierdzając fakt, iż w podobnej pracy ograniczeniem jest wyłącznie pomysłowość twórcy. Dzięki uprzejmości Pani Zofii prowadzącej zajęcia z florystyki, uczestniczki mogły zabrać swoje bukiety do domu by pokazać efekty swych prac domownikom.

Podczas następnych zajęć, w miarę zdobywanej wiedzy i doświadczenia, panie będą pracować nad budowaniem wieńców i wiązanek okolicznościowych z kwiatów ciętych oraz innych roślin niezbędnych do tworzenia kompozycji. Otrzymają również podręczniki stanowiące swoiste vademecum florystyk, skąd będą mogły na bieżąco wzbogacać czy też konfrontować swoją wiedzę.

Panie wykazuje duże zainteresowanie udziałem w zajęciach, wyrażają się w sposób pozytywny o wykonywanych przez siebie zadaniach i z zaangażowaniem realizują kolejne zajęcia.

Pięć uczestniczek projektu zdobywa umiejętności układania bukietów.

Kurs bukieciarstwa

Utworzono dnia 20.01.2021, 11:25

Kalendarium

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Imieniny

Asystent Osobisty Osoby Niepełnosprawnej

Gmina Bolków  
realizuje resortowy Program Ministra Rodziny i Polityki Społecznej
„Asystent Osobisty Osoby Niepełnosprawnej – edycja 2023”
FINANSOWANY ZE ŚRODKÓW FUNDUSZU SOLIDARNOŚCIOWEGO
Głównym celem programu jest zapewnienie dostępności do usług asystencji osobistej poprzez wsparcie w wykonywaniu codziennych czynności oraz funkcjonowaniu w życiu społecznym osób niepełnosprawnych.   
DOFINANSOWANIE – 238 680,00 zł 
CAŁKOWITA WARTOŚĆ - 238 680,00 zł

 

Opieka wytchnieniowa

Gmina Bolków  
realizuje resortowy Program Ministra Rodziny i Polityki Społecznej
„Opieka wytchnieniowa– edycja 2023”
FINANSOWANY ZE ŚRODKÓW FUNDUSZU SOLIDARNOŚCIOWEGO
Głównym celem programu jest wsparcie członków rodzin/opiekunów sprawujących bezpośrednią opiekę nad dziećmi i osobami legitymującymi się orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności. 
DOFINANSOWANIE – 29 376,00 zł 
CAŁKOWITA WARTOŚĆ – 29 376,00 zł