Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Gminno-Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej - Bolków

Kurs prawa jazdy kategorii B - wrzesień 2021

Kurs prawa jazdy kategorii B, to kurs cieszący się wśród uczestników projektów realizowanych przez Gminno-Miejski Ośrodek pomocy Społecznej w Bolkowie nieustającym zainteresowaniem. Uczestnicy przystępujący do udziału w projekcie często pytają o możliwość wzięcia udziału w tym właśnie kursie albowiem w obecnych czasach posiadanie prawa jazdy a tym samym większa mobilność jest elementem niezbędnym do poszukiwania pracy i kontaktów z pracodawcami. Podobnie w tegorocznej, drugiej edycji projektu Aktywna integracja krokiem w przyszłość nie mogło obyć się bez realizacji szkoleń z zakresu prawa jazdy kategorii B, do których zdecydowało się przystąpić osiem osób. Na potrzeby uczestników zatrudnieni zostali instruktorzy ze szkoły nauki jazdy na co dzień szkolący przyszłych kierowców.

Kurs obejmuje szkolenia teoretyczne gdzie uczestnicy nabędą wiedzę z zasad poruszania się po drogach. Poznają tez przepisy ruchu drogowego obowiązujące w myśl prawa o ruchu drogowym. Poznają budowę silnika samochodowego oraz dowiedzą się w jaki sposób zachować się w przypadku zaistnienia kolizji drogowej lub wypadku, gdzie poszkodowane lub ranne zostaną osoby. Zgłębią więc wiedzę z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Wziąwszy udział w zajęciach teoretycznych, przejdą do ciekawszej części zajęć czyli zajęć praktycznych. Wiedzę teoretyczną przetestują podczas nauki jazdy po ulicach i drogach a także na placu, gdzie doskonalić będą sposoby parkowania, zawracania itp. Zajęcia praktyczne pozwolą w sposób rzeczywisty przetestować wiedzę teoretyczną oraz omawiane sytuacje drogowe. Możliwość wzięcia udziału w realnym ruchu drogowym pozwoli nabyć praktyczną wiedzę na temat uczestniczenia w szeregu zdarzeń jakie na co dzień miejsce mają na drogach tj. poruszanie się po skrzyżowaniach, zasady ustępowania pierwszeństwa, honorowania i stosowania znaków rogowych pionowych i poziomych. Częśćzajęc praktycznych odbywać się bedzie w ruchu ulicznym na terenie Jeleniej Góry aby zapoznać uczesników z trasami egzaminacyjnymi oraz wdrożyć ich w zasady poruszania się po drogach, gdzie ruch uliczny jest wzmożony i wymaga od kierowcy szczególnej uwagi.

Egzamin sprawdzający zdobytą wiedzę odbędzie się w Jeleniej Górze. Miasto jest duże i obfituje w znacznie większą ilość sytuacji drogowych, które kursanci sukcesywnie poznawać będą przemierzając trasę z Bolkowa do Jeleniej Góry. Ruch na jezdniach wielopasmowych, poruszanie się po drogach z udziałem sygnalizacji świetlnej oraz uczestniczenie w natężonym ruchu drogowym pozwoli sprawdzić swoje umiejętności i odnaleźć się w szybko zmieniających się na drogach warunkach a co najważniejsze reagować i podejmować decyzje konieczne podczas prowadzenia samochodu.

Po ukończeniu zajęć, uczestnicy przystąpią do egzaminu sprawdzającego tzw. wewnętrznego, którego pozytywne ukończenie pozwoli na przystąpienie do egzaminu państwowego w WORD. Pozytywne zaliczenie tegoż egzaminu pozwoli na uzyskanie prawa jazdy kategorii B.

 

Kurs prawa jazdy kat. B - IX 2021

Utworzono dnia 12.04.2022, 09:24

Kalendarium

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Imieniny

Opieka wytchnieniowa- edycja 2024

Gmina Bolków  

realizuje resortowy Program Ministra Rodziny i Polityki Społecznej

„Opieka wytchnieniowa” dla Jednostek Samorządu Terytorialnego – edycja 2024”

FINANSOWANY ZE ŚRODKÓW FUNDUSZU SOLIDARNOŚCIOWEGO

Głównym celem programu jest wsparcie członków rodzin lub opiekunów sprawujących bezpośrednią opiekę nad dziećmi z orzeczeniem o niepełnosprawności, osobami ze znacznym stopniem niepełnosprawności oraz orzeczeniami równoważnymi, poprzez możliwość uzyskania doraźnej, czasowej pomocy.

DOFINANSOWANIE – 195 840,00 zł 

CAŁKOWITA WARTOŚĆ – 195 840,00 zł

Asystent Osobisty Osoby z Niepełnosprawnością 2024

Gmina Bolków

realizuje resortowy Program Ministra Rodziny i Polityki Społecznej

„Asystent Osobisty Osoby z Niepełnosprawnością”

dla Jednostek Samorządu Terytorialnego – edycja 2024

FINANSOWANY ZE ŚRODKÓW FUNDUSZU SOLIDARNOŚCIOWEGO

Głównym celem programu jest zapewnienie dostępności do usług asystencji osobistej poprzez wsparcie w wykonywaniu codziennych czynności oraz funkcjonowaniu w życiu społecznym osób niepełnosprawnych oraz dzieci do 16 roku życia z orzeczeniem o niepełnosprawności. Usługi asystencji osobistej zwiększają szanse osób niepełnosprawnych na prowadzenie bardziej niezależnego, samodzielnego i aktywnego życia, a także pozwalają na uczestnictwo w wydarzeniach społecznych, kulturalnych, rozrywkowych lub sportowych.  

DOFINANSOWANIE – 660 552,00 zł 

CAŁKOWITA WARTOŚĆ  - 660 552,00 zł

Asystent Osobisty Osoby Niepełnosprawnej

Gmina Bolków  
realizuje resortowy Program Ministra Rodziny i Polityki Społecznej
„Asystent Osobisty Osoby Niepełnosprawnej – edycja 2023”
FINANSOWANY ZE ŚRODKÓW FUNDUSZU SOLIDARNOŚCIOWEGO
Głównym celem programu jest zapewnienie dostępności do usług asystencji osobistej poprzez wsparcie w wykonywaniu codziennych czynności oraz funkcjonowaniu w życiu społecznym osób niepełnosprawnych.   
DOFINANSOWANIE – 238 680,00 zł 
CAŁKOWITA WARTOŚĆ - 238 680,00 zł

 

Opieka wytchnieniowa

Gmina Bolków  
realizuje resortowy Program Ministra Rodziny i Polityki Społecznej
„Opieka wytchnieniowa– edycja 2023”
FINANSOWANY ZE ŚRODKÓW FUNDUSZU SOLIDARNOŚCIOWEGO
Głównym celem programu jest wsparcie członków rodzin/opiekunów sprawujących bezpośrednią opiekę nad dziećmi i osobami legitymującymi się orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności. 
DOFINANSOWANIE – 29 376,00 zł 
CAŁKOWITA WARTOŚĆ – 29 376,00 zł