Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Gminno-Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej - Bolków

Kurs obsłuki kasy fiskalnej - lipiec 2021

Drugim z kursów zawodowych, do którego przystąpili uczestnicy projektu Aktywna integracja krokiem w przyszłość, realizowanych w lipcu 2021r. jest kurs obsługi kasy fiskalnej z terminalem kart płatniczych. Zakres tematyczny zajęć wybrany został przez samych uczestników a szkolenie realizowane było według podziału na konkretne zagadnienia.

Pierwszy blok zajęć objął swoim zakresem teoretyczne problemy związane z właściwym oznaczaniem towaru, matematycznym sposobem naliczania kwot brutto i netto, różnice w wysokościach podatku VAT itp. Drugi, właściwy etap szkolenia objął obsługę samych urządzeń czyli kas fiskalnych. Urządzenia te na stałe wpisały się w rzeczywistość biur, sklepów, zakładów usługowych.  Wszędzie tam, gdzie nas występuje wymiana towarów i usług, niezbędna jest fiskalizacja transakcji. Niezbędna jest zatem obecność odpowiedniej kasy, rejestrującej te operacje. Zatem aby móc podjąć pracę w charakterze sprzedawcy, lub też podjedzie działalności o charakterze usługowym, jednym z podstawowych wymogów jest umiejętność obsługi kasy fiskalnej. Nowoczesne urządzenia najnowszej generacji potrafią nie tylko zapisywać operacje finansowe, ale również rejestrują i zapamiętują szereg kodów służących właściwemu znakowaniu i szybkiemu rozpoznawaniu produktów, prowadzą też zestawienia fiskalne niezbędne podczas rozliczeń z urzędami. Na takich właśnie kasach mają możność pracować uczestnicy projektu, którzy zdecydowali się na udział w szkoleniu. Oprócz lekcji teoretycznych, uczestnicy inscenizują rzeczywiste sytuacje jakie mają miejsce podczas realizacji zakupów czy usług, wykorzystując narzędzie w postaci kasy.

Zakończenie szkolenia jak zawsze zwieńczone będzie wręczeniem dyplomów i zaświadczeń potwierdzających nabyte umiejętności.

 

 

Kurs obsługi kas fiskalnych - lipiec 2021

Utworzono dnia 29.07.2021, 13:43

Kurs obsługi kasy fiskalnej z terminalem kart płatniczych.

Kalendarium

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Imieniny

Asystent Osobisty Osoby Niepełnosprawnej

Gmina Bolków  
realizuje resortowy Program Ministra Rodziny i Polityki Społecznej
„Asystent Osobisty Osoby Niepełnosprawnej – edycja 2023”
FINANSOWANY ZE ŚRODKÓW FUNDUSZU SOLIDARNOŚCIOWEGO
Głównym celem programu jest zapewnienie dostępności do usług asystencji osobistej poprzez wsparcie w wykonywaniu codziennych czynności oraz funkcjonowaniu w życiu społecznym osób niepełnosprawnych.   
DOFINANSOWANIE – 238 680,00 zł 
CAŁKOWITA WARTOŚĆ - 238 680,00 zł

 

Opieka wytchnieniowa

Gmina Bolków  
realizuje resortowy Program Ministra Rodziny i Polityki Społecznej
„Opieka wytchnieniowa– edycja 2023”
FINANSOWANY ZE ŚRODKÓW FUNDUSZU SOLIDARNOŚCIOWEGO
Głównym celem programu jest wsparcie członków rodzin/opiekunów sprawujących bezpośrednią opiekę nad dziećmi i osobami legitymującymi się orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności. 
DOFINANSOWANIE – 29 376,00 zł 
CAŁKOWITA WARTOŚĆ – 29 376,00 zł