Wizaż ze stylizacją paznokci

Dla uczestników projektu ?Nowe kwalifikacje zawodowe szansą na pracę? kurs wizażu ze stylizacją paznokci stał się niemal obowiązkowym szkoleniem, od lat cieszącym się wśród pań niemalejącym zainteresowaniem. Podczas tegorocznych, trwających 100 godziny zajęć, panie pod kierunkiem wykwalifikowanej wizażystki-kosmetolog zdobywać będą wiedze z zakresu wizażu i pielęgnacji urody, stylizacji paznokci oraz wykonywania drobnych zabiegów kosmetycznych.
Kursantki podczas zajęć teoretycznych, uczyć się będą pracy z ludzkim ciałem, rozpoznawaniem jego indywidualnych cech i doboru właściwych kosmetyków i technik pracy. Dowiedzą się też jak wykonywać masaż ciała ze szczególnym uwzględnieniem masażu twarzy i dłoni, poznają techniki relaksacyjne. Dowiedzą się także jak dobierać kosmetyki do typów urody a przede wszystkim rodzajów cery klientek, przy uwzględnieniu ich indywidualnych preferencji. Poznają również podstawy kosmetologii i kolorystyki.
Zajęcia praktyczne obejmować będą naukę masażu relaksacyjnego twarzy i dłoni wraz z kąpielą parafinową, wykonywanie profesjonalnego makijażu w zależności od upodobania klientki oraz dostosowania go do okazji. Panie dowiedzą się nie tylko jak zrobić makijaż ale również jakich kosmetyków użyć aby w pełni odpowiedzieć na oczekiwania klientki.
Panie nauczą się też zdobienia paznokci poprzez nakładanie tipsów metodą żelową i akrylową, a także poznają mniej inwazyjną technikę zdobienia paznokci jaką jest nakładanie lakieru hybrydowego.
Zajęcia praktyczne prowadzone będą z użyciem profesjonalnych kosmetyków z udziałem modelek, na których kursantki mają możliwość doskonalić umiejętności oraz bezpośrednio uczyć się pracy z ludzkim ciałem.
Ponadto panie w ramach treningu, także na sobie nawzajem wykonywać będą makijaże, zdobić sobie paznokcie oraz wykonywać masaże aby jak najefektywniej wykorzystać czas i porady trenerki. Zdobyta bowiem wiedza pozwoli na możliwość przedstawienia swojej osoby jako atrakcyjnego pracownika w salonie urody.
Po zakończeniu szkoleń, panie otrzymają dyplomy i certyfikaty, które stanowić będą potwierdzenie zdobytych przez nie umiejętności oraz nadadzą im kwalifikacje makijażystki ze stylizacją paznokci.

Print Friendly, PDF & Email