Wyjazd do teatru

W dniu 18 grudnia 2013r. dla beneficjentów projektu ?Nowe kwalifikacje zawodowe szansą na pracę? zorganizowany został wyjazd rekreacyjny do Legnicy do teatru na przedstawienie o zagadkowym tytule ?Droga śliska od traw?.  Spektakl ukazuje balansującą na granicy nierealności balladę o ludziach, w których budzi się zło ? i którzy stają się jego ofiarami. Mroczna, gęsta emocjonalnie opowieść, dziejąca się na wsi, gdzie wszyscy mają dwie twarze. Dawne zaszłości splatają się z nowymi antagonizmami: miłość zderza się z nienawiścią, przebaczenie ze zbrodnią, strach z euforią. Nikt nie wyjdzie stąd bez szwanku.

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia we wsi pojawia się Bogdan, który właśnie wyszedł z więzienia. Skazany został za znęcanie się nad rodziną. Jasiek, litując się nad jego żoną, przytłoczoną powrotem prześladowcy, i obawiając o spokój wśród mieszkańców, proponuje mu gościnę. Chce mieć na niego oko, ale nie uda mu się powstrzymać tego, co musi nadejść. Powrót Bogdana uruchamia bowiem lawinę niecodziennych zdarzeń i długo skrywanych uczuć?

Przedstawienie stanowi psychologiczne studium ludzkich postaw i zachowań oraz emocji jakie kierują nami w codziennym życiu a przede wszystkim w sytuacjach ekstremalnych, wymagających natychmiastowego działania.

 Opowieść wzruszająca, niosąca głęboki morał i warta przemyślenia i odniesienia do codzienności każdego z nas. Beneficjenci po obejrzeniu spektaklu byli wyraźnie wzruszeni i poruszeni jego przekazem. Natomiast udział w wyjeździe i możliwość obejrzenia przedstawienia w teatrze ocenili jako wspaniałe przeżycie duchowe i kulturalne, zwłaszcza, iż dla niektórych beneficjentów był to pierwszorazowy udział w podobnym wydarzeniu.

Print Friendly, PDF & Email