Wyjazd do kina 25.07.2012

W dniu 25 lipca 2012 beneficjenci projektu Klub Integracji Społecznej w Bolkowie spotkali się w pobliżu siedziby Gminno-Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bolkowie skąd zamówiony autokar zabrał ich do Wałbrzycha na seans do kina. Założenia projektu obejmują swoim zakresem udzielenie wsparcia beneficjentom w każdej dziedzinie życia społecznego. Rozrywka jest jego ważnym elementem. Wiadomym jest, iż osoby na co dzień borykające się z różnego rodzaju problemami natury osobistej, społecznej, ekonomicznej na ogół zapominają o sobie i nie troszczą się o własny wypoczynek i relaks. Zatem dostarczenie im odrobiny rozrywki stanowi miły i potrzebny aspekt całego programu wspierania beneficjentów w ich działaniach zmierzających do przezwyciężenia trudnej sytuacji w której się znaleźli.

W tym roku beneficjenci projektu wybrali animowany film ?Epoka lodowcowa 4 ? Wędrówka kontynentów? zrealizowany w technice 3D. Przed seansem beneficjenci mieli możliwość skorzystania z poczęstunku w postaci zestawów przekąsek serwowanych przez bar po czym udali się do sali kinowej by w zabawnych okularach oddać się rozrywce. Film który zdecydowali się obejrzeć opisuje kolejne perypetie nietypowego stada przyjaciół złożonego z mamuta, tygrysa szablozębnego i leniwca podróżujących wspólnie po niestabilnym lądzie prehistorycznego świata. Pomimo iż film zrealizowany jest w sposób lekki, zabawny obfitując w humorystyczne sceny i niezliczone gagi, porusza ponadczasową,uniwersalną tematykę. Jest nią przyjaźń, miłość, zaufanie, poświęcenie dla tych którzy są nam bliscy i których kochamy. Ukazuje bohaterskie postawy maluczkich w imię idei, piętnuje zachowania podstępne, obłudne, małostkowe. Podróżując z bohaterami filmu obserwujemy także przemianę złych charakterów w pozytywne pod wpływem odpowiednich uczuć i ze wsparciem ze strony przyjaciół.

Obraz, pomimo animacyjnej wersji i bajkowego wykonania budzi wzruszenie i skłania do przemyśleń nad postawami prezentowanymi przez zwierzęta albowiem uosabiają oni cechy i wartości ludzkie.

Po seansie uczestnicy w drodze powrotnej długo jeszcze dyskutowali na temat wrażeń z obejrzanego filmu, wspominali zabawne scenki zapamiętane z ekranu i zastanawiali się na jaki film chcieliby pojechać ponownie.

Print Friendly, PDF & Email