Wyjazd do kina

Tegoroczni beneficjenci projektu „Nowe kwalifikacje zawodowe szansą na pracę” po ukończeniu trzech dużych bloków zajęć – z psychologiem, z doradcą zawodowym oraz kursu komputerowego rozpoczęli przygotowania do wzięcia udziału w kolejnych zadaniach. Wcześniej jednak, aby umilić im czas oraz ukazać alternatywne możliwości spędzania wolnych chwil, zorganizowany został wyjazd rekreacyjny do kina. Beneficjenci sami zdecydowali  jaki film chcą zobaczyć. Ponieważ właśnie na ekrany weszła najnowsza produkcja hollywoodzka o tematyce science-fiction, uczestnicy projektu uzgodnili, iż ten film chcą obejrzeć. Zatem w dniu 31.07.2012r. wzięli udział w wyjeździe do kina w Wałbrzychu na seans pt. „Prometeusz”.

Film zrealizowany w najnowszej technice 3D pozwolił na uzyskanie niespotykanych wrażeń wizualnych i indywidualnych odczuć podczas jego oglądania. Opowiada on o ekspedycji naukowców, którzy badając ślady starożytnych cywilizacji na Ziemi natykają się na dowody, iż my, ludzie pochodzimy w rzeczywistości od istot pozaziemskich. Analizując znaki i zapisy pozostawione przez naszych praprzodków, postanawiają wyruszyć w trudna i nieznaną podróż do obcego Świata, gdzie zamierzają znaleźć istoty które zasiały życie na Ziemi oraz uzyskać na najstarsze pytanie świata „skąd się wzięliśmy, kim jesteśmy”.

Podróż obfituje w szereg niespodziewanych przygód i zdarzeń jednak po dotarciu do celu załoga z Ziemi spotyka się z naprawdę nieoczekiwanym obrotem zdarzeń. Okazuje się, iż nasi protoplaści nie są do końca przyjaźnie do nas nastawieni a przy tym znacznie przerastają nas swoja wiedzą i osiągnięciami. Od tej chwili Ziemianie muszą poradzić sobie z okrutną rzeczywistością i zawalczyć o swoje życie…

Film z pogranicza tematyki popularnonaukowej i horroru oglądało się z zapartym tchem, natomiast wymiar 3D potęgował doznania.

Beneficjenci po seansie byli wyraźnie zadowoleni i odprężeni, ciesząc się możliwością wzięcia udziału w podobnym wyjeździe. Oprócz samego seansu dla uczestników przewidziano również poczęstunek w postaci przekąsek i napojów serwowanych przez kinowy bar.

Print Friendly