Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Gminno-Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej - Bolków

Dom Opieki Wyręczającej czyli placówkę pobytu krótkoterminowego dla terminalnie i przewlekle chorych dzieci i młodzieży w Żmigrodzie.

Utworzono dnia 02.12.2020

Poniżej wiadomość na temat Domu Opieki Wyręczającej czyli placówki pobytu krótkoterminowego dla terminalnie i przewlekle chorych dzieci i młodzieży w Żmigrodzie.

Szanowni Państwo,

Miło nam poinformować, że Fundacja „Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci” uruchomiła Dom Opieki Wyręczającej czyli placówkę pobytu krótkoterminowego dla terminalnie i przewlekle chorych dzieci i młodzieży w Żmigrodzie.

Placówka powstała w ramach projektu "Amor vincit omnia- kompleksowy projekt zapewnienia opieki wytchnieniowej dla dzieci i młodzieży z terenu Dolnego Śląsk" realizowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020 współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Jednocześnie w Domu Opieki Wytchnieniowej przewlekle, nieuleczalnie chorych w wieku od kilku miesięcy do 26 roku będzie mogło przebywać 4 podopiecznych życia. Do ich dyspozycji będą 2 pokoje, kuchnia i łazienka. Podopieczni będą przebywać kilka dni lub tygodni w zależności od potrzeb rodziców.

Opieka wytchnieniowa polega na czasowym przejęciu opieki nad chorym, gdy jego rodzic lub opiekun, z uwagi na jakieś zdarzenie losowe, konieczność wypoczynku czy załatwienia jakichś codziennych spraw osobistych, nie może tej opieki sprawować bezpośrednio.

W ramach poradnictwa specjalistycznego istnieje możliwość skorzystania ze wsparcia psychologa, pracownika socjalnego, dietetyka (w zakresie żywienia osoby niesamodzielnej).

W projekcie przewidziano wsparcie rodziców - opiekunów faktycznych dzieci i młodzieży, niesamodzielnej, długotrwale, przewlekle i terminalnie chorej w formie krótkoterminowej, całodobowej opieki wytchnieniowej oraz w formie poradnictwa specjalistycznego.

Z usług opiekuńczych obejmujących opiekę wytchnieniową od 3 -14 dni pobytu rocznie na uczestnika projektu w placówce pobytu krótkoterminowego w Żmigrodzie (ul. Willowa 4) mogą skorzystać:
- osoby w wieku 0-26 lat,
- niepełnosprawne, niesamodzielne, terminalnie, przewlekle i nieuleczalnie chore,
- zamieszkujące na terenie Dolnego Śląska.

Ze wsparcia w formie poradnictwa mogą skorzystać:
- osoby opiekujące się osobą niesamodzielną (zakwalifikowaną do korzystania z usług opiekuńczych w placówce pobytu krótkoterminowego), które nie są opiekunem zawodowym ani nie pobierają wynagrodzenia z tytułu opieki nad osobą niesamodzielną (czyli np. rodzic lub opiekun prawny sprawujący bezpośrednią opiekę).

Jesteśmy przekonani, że oferta projektu doskonale wpisuje się w proces wsparcia osób i rodzin sprawujących stałą opiekę nad osobą niesamodzielną korzystających z usług Państwa Ośrodka.

Poniżej zamieszczamy podstawowe informacje dotyczące projektu i zasad rekrutacji w celu udostępnienia osobom, do których kierowane jest wsparcie.

Informacje o projekcie znajdziecie Państwo na naszej stronie internetowej:

https://hospicjum.wroc.pl/jak-pomagamy/opieka-wytchnieniowa-amor-vincit-omnia

Rekrutacja jest ciągła.

Szczegóły znajdziecie Państwo w Regulaminie rekrutacji i uczestnictwa w projekcie, który przesyłamy w załączniku

Informacji dotyczących rekrutacji udziela p. Agata Pustuła nr tel. 511 450 927, e-mail: rekrutacjaavo@hospicjum.wroc.pl

Fundacja "Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci"
ul. Jedności Narodowej 47/47a/49a, 50-260 Wrocław
tel./fax: +48 71 724 20 69
KRS 0000287982, NIP 894-292-33-64

Kalendarium

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 164

W poprzednim tygodniu: 190

W tym miesiącu: 47

W poprzednim miesiącu: 775

Wszystkich: 20336

AKTYWNA INTEGRACJA KROKIEM W PRZYSZŁOŚĆ