Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Gminno-Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej - Bolków

Kampania 19 dni przeciw przemocy w rodzinie i krzywdzeniu dzieci i młodzieży

Utworzono dnia 27.11.2020

Zadania  zrealizowane w Szkole  Podstawowej w Sadach Górnych

w czasie trwania  Kampanii Przeciwdziałania Krzywdzeniu Dzieci i Młodzieży

1-19 listopada 2020r.

  • Kampania ta, to 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci. W tych dniach rozmawialiśmy  o bezpieczeństwie, wolności, godności, szacunku – prawach do nich każdego człowieka. Prowadzone w ramach Kampanii działania ostrzegały i przybliżały dzieciom i młodzieży czym jest przemoc rówieśnicza,   jak jej przeciwdziałać i jakie są jej konsekwencje.  Symbolem kampanii w naszej szkole była  pomarańczowa wstążka. Na czas trwania kampanii (1 - 19.11.2020r.) uczniowie nosili przypięte do plecaka pomarańczowe wstążki.
  • W ramach realizacji Kampanii  realizowane były przez pedagoga szkolnego  zajęcia profilaktyczne  w klasie I -  III oraz w oddziale przedszkolnym "Jak radzić sobie z przemocą i agresją". "Zabawy i gry przeciwko agresji".
  • 16 listopada 2020r.  -  Międzynarodowy Dzień Tolerancji
    Podczas nauczania zdalnego uczniowie kl. I - VIII zastali zapoznani z materiałem edukacyjnym  na temat tolerancji . Obejrzeli  filmy edukacyjne  o tolerancji rówieśniczej.
  • Na świetlicy szkolnej przeprowadzone zostały   pogadanki, podczas których uzmysławiane było znaczenie życia rodzinnego opierającego się na miłości, odpowiedzialności, pracowitości, wierności i trosce o najbliższych. Uczniowie zostali  zapoznawani  z instytucjami, które zajmują się problemami ofiar przemocy.
  • Uczniowie klas III – VIII wzięli  udział w  szkolnym konkursie plastycznym „Świat bez  przemocy”.  Prace zostały wywieszone na szkolnym korytarzu.
  • W oddziale przedszkolnym  prowadzony był  cykl zabaw przeciw agresji pod hasłem

„ Stop agresji”, których celem było  dostrzeganie i wyrażanie agresywnych przeżyć oraz  budowanie poczucia wartości samego siebie.

  • Ostatni dzień kampanii ogłoszony został  „Dniem zielonym”. Najmłodsi uczniowie oddziału przedszkolnego  i nauczyciele ubrali  się na zielono, manifestując w ten sposób, że nie zgadzają się na agresję i przemoc.

Pedagog szkolny: Emilia Cal – Przydział

Kalendarium

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Imieniny

AKTYWNA INTEGRACJA KROKIEM W PRZYSZŁOŚĆ