24.11.2014 wyjazd do kina

W dniu 24 listopada 2014r. dla uczestników projektu ?Nowe kwalifikacje zawodowe szansą na pracę? zorganizowany został rekreacyjny wyjazd do kina. Impreza była tym bardziej atrakcyjna, że beneficjenci mogli zaprosić do udziału w niej członka rodziny lub kogoś bliskiego.
Tym razem zaproponowano uczestnikom obejrzenie satyrycznej komedii pt. ?Obywatel?.
Tytułowy obywatel to Jan Bratek. Mężczyzna w średnim wieku, który wspomina swoje lata począwszy od dzieciństwa poprzez młodość aż do chwili obecnej i z refleksją analizuje swoją osobę w odniesieniu do czasów w których przyszło mu żyć. Jan Bratek, to trochę tragikomiczna postać, albowiem gdziekolwiek się nie pojawi, ściąga na siebie lawinę niespodziewanych zdarzeń. Bratek bierze udział w najważniejszych wydarzeniach swojej epoki i ma wielkie szczęście, a może raczej? pecha, że zawsze znajduje się w miejscach, gdzie historia akurat zmienia swój bieg. Los miota nim zarówno w czasach komuny, jak i w nowoczesnej, demokratycznej Polsce doprowadzając do zabawnych wpadek.
Film pełen jest humorystycznych i zabawnych scen, zawierających jednak nieco sarkastyczne odniesienie do życia w czasach komuny oraz rodzącej się nowej niepodległej Polski i ukazuje problemy z jakimi niejednokrotnie zmagało się wówczas wielu młodych ludzi stojących przed koniecznością dokonywania życiowych wyborów.
Po seansie beneficjenci ocenili film jako ciekawy i zabawny, natomiast niektórzy starsi uczestnicy wspomnieli ówczesne czasy i problemy z jakimi żyło się wtedy w Polsce.
Ogólnie wśród beneficjentów przeważało zadowolenie z mile i ciekawie spędzonego wieczoru.

Print Friendly, PDF & Email