Wyjazd do kina

W dniu 3 lipca 2013r. dla beneficjenci projektu Klub Integracji Społecznej  spotkali się przed budynkiem Gminno-Miejskiego Ośrodka pomocy Społecznej w Bolkowie w celu wzięcia udziału w rekreacyjnym wyjeździe do kina. Podobne imprezy każdorazowo wskazać maja możliwość alternatywnego spędzania czasu, możliwość uczestniczenia wspólnie ze znajomymi w wydarzeniu o charakterze kulturalnym.  

Beneficjenci zaproszeni zostali na najnowszą wchodzącą właśnie do kin premierę pt. ?Iluzja?. Obraz ukazuje zabawne i sprytne działania czwórki młodych iluzjonistów, którzy za pomocą swych umiejętności oczarowują widzów, wprowadzając ich w świat magii i przemyślnie opracowanych tricków bazujących na zawodności ludzkich zmysłów i wypracowanych schematów postrzegania rzeczywistości. Dynamiczna akcja oraz zapierające w piersiach dech pokazy stanowią silną stronę filmu. Ukazywane w filmie popisy ujawniają niektóre ze sposobów wykorzystywanych przez iluzjonistów, aby skutecznie nas wprowadzić w błąd, odwrócić uwagę a nawet zahipnotyzować. Kolejne sceny filmu pokazują, jak dzięki dopracowanej do perfekcji pracy zespołowej, inteligencji oraz przemyślanym planom działania, główni bohaterowie filmu odbierają bogatym potentatom finansowym ich bogactwo zdobyte nie zawsze zgodnie z prawem i przekazują je uczestnikom przedstawienia. Całość stanowi bardzo kontrowersyjny sposób działania, zatem do akcji musi wkroczyć policja i spróbować rozpracować oraz zatrzymać niełatwy bardzo cel jakim jest grupa niezwykle utalentowanych magików. Fabuła filmu trzyma w napięciu do ostatniej sceny a zakończenie przybiera nad wyraz nieprzewidywalny obrót.

Beneficjenci po seansie byli wyraźnie zadowoleni i odprężeni, ciesząc się możliwością wzięcia udziału w podobnym wyjeździe. Chwalili akcję filmu i rozważali prostotę tak naprawdę tricków, jakimi na co dzień oczarowują nas magicy występujący czy to w przedstawieniach cyrkowych czy innych programach TV, i wykorzystują nieuwagę widza, sprytnie zajmują go innym chwilowym zdarzeniem i doprowadzają do efektu, kiedy nie mam on pojęcia  w jaki sposób udało im się wykonać sztuczkę.

Print Friendly, PDF & Email