Wyjazd do kina 05.12.2011

Dnia 05 grudnia 2011 dla beneficjentów projektu Klub Integracji Społecznej po raz drugi zorganizowano wyjazd rekreacyjny do kina na wybrany przez nich seans. Beneficjenci ponownie przed planowanym wyjazdem poproszeni zostali przez pracowników Gminno-Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bolkowie pracujących nad realizacją projektu o wybranie tytułu filmu jaki zechcą zobaczyć. Na ten wyjazd uczestnicy czekali już z niecierpliwością albowiem po poprzedniej wycieczce przywieźli wspaniałe wspomnienia i jak opisują bawili się doskonale zatem z chęcią chcieliby powtórzyć podobny wyjazd.

Tym razem beneficjenci zdecydowali, iż chcą obejrzeć najnowszą polską produkcję pt. “80 milionów”. Przed seansem podobnie jak poprzednio zaopatrzyli się w przekąski i napoje serwowane przez bar kinowy, po czym udali się na salę projekcyjną. Film opisuje perypetie młodych studentów wrocławskich uczelni walczących w latach 80-tych ubiegłego wieku z systemem komunistycznym panującym wówczas w Polsce.  Obraz o tyle ciekawy, iż przedstawia autentyczne zdarzenia jakie miały miejsce  przed ponad trzydziestoma laty, natomiast bohaterowie, w których postacie wcielili się aktorzy, do dnia dzisiejszego pojawiają się na politycznej scenie polskiej rzeczywistości a nazwiska ich są do dnia dzisiejszego ogólnie znane.

Młodsi wiekiem uczestnicy projektu z ciekawością obserwowali zdarzenia minionych lat i zastanawiali się nad realiami ówczesnego życia, starsi natomiast z pewnym smutkiem wspominali te miejsca i fakty, których sami byli uczestnikami lub naocznymi obserwatorami. Wspominali blaski i cienie życia w tamtych czasach oraz analizowali swoją obecną pozycje w nowej już Polsce. Niemniej dla wszystkich uczestników wyjazdu film stanowił doskonałą lekcję polskiej historii oraz pouczający obraz zdarzeń tamtych czasów. Ten wyjazd dostarczył beneficjentom również niezapomnianych wspomnień i rozrywki na nieco innym poziomie, niemniej czuli się zrelaksowani i zadowoleni z możliwości obejrzenia tego filmu.

Print Friendly, PDF & Email