Warsztaty radzenia sobie ze stresem

W Klubie Integracji Społecznej w Bolkowie od kilku miesięcy trwają zajęcia z psychologiem w których udział biorą beneficjenci klubu doskonaląc swoje różne predyspozycje, pracując nad emocjami walcząc z problemami, budując swoje silne pozytywne i asertywne postawy oparte na głębokiej wierze we własne siły i możliwości. W ostatnim już bloku warsztatów przygotowanych dla uczestników projektu, beneficjenci zajmą się walką ze stresem i umiejętnym organizowaniu sobie wypoczynku. W obecnych czasach gdzie żyjemy w ciągłym pośpiechu, w pogoni za zdobyciem pracy, lepszej pozycji, stres jest niemal nieodłącznym czynnikiem życia codziennego. Jest on tak głęboko wpisany w realia codzienności, i tak mocno zakorzeniony, że na ogół nawet nie dostrzegamy ile nerwów tracimy podczas załatwiania codziennych spraw.

Następnie również częściowo nieświadomie odczuwamy niewiadomego pochodzenia dolegliwości, bóle głowy, stajemy się rozdrażnieni. Ukojenia czasem szukamy w używkach, alkoholu. Tymczasem okazuje się, że można i trzeba nabrać do siebie dystansu, zdefiniować i określić sytuacje stresowe, rozpoznać osoby toksyczne w naszym otoczeniu i próbować wyeliminować wszystkie te czynniki mające na nas niekorzystny wpływ. Poznaniem i właściwym pozbyciem się z naszej codzienności sytuacji stresowych zajmować się będą beneficjenci KIS-u na warsztatach radzenia sobie ze stresem. Prowadząca je psycholog ponownie przygotowała zestaw ciekawych zabaw, turniejów, testów których rozwiązanie pozwoli zdefiniować indywidualne cechy każdego uczestnika i wskazać mu możliwe działania jakie mogą być pomocne w walce ze stresem. Innym bardzo ważnym aspektem walki ze stresem jest umiejętne rozładowywanie emocji, odpowiedni wypoczynek i relaks.

Beneficjenci wspólnie z psycholog uczą się technik oddechu, sposobów wyciszenia się i izolacji od emocji. Poznają elementy jogi która to technika znana jest ze swojego dobroczynnego działania na ciało i umysł ludzki. Zajęciom towarzyszy cucha, spokojna muzyka, ciepło świec. Kameralna i bardzo intymna atmosfera pozwala uzyskać efekt wewnętrznego wyciszenia i dystansu do siebie i innych. Beneficjenci dowiadują się, że czasem wystarczy kilka minut w izolacji od problemów, sam na sam ze sobą, w ciszy i spokoju wykonując proste ćwiczenia oddechowe, aby nabrać do nich zupełnie innej perspektywy.

Print Friendly, PDF & Email