Spotkanie integracyjne

W dniu 30 maja 2012r. dla beneficjentów projektu Klub Integracji Społecznej zorganizowano spotkanie integracyjne. Uczestnicy oraz zespół projektowy Gminno-Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bolkowie a także zaproszeni goście udali się do malowniczej restauracji w miejscowości Kaczorów aby przy poczęstunku staropolskiej kuchni spędzić czas w sposób nieformalny, luźny. Restauracja posiadająca piękny ogród udostępniany dla gości przywitała uczestników wyjazdu pięknie nakrytymi stołami, na których czekały już przekąski w postaci staropolskiego żuru, pierogów, chlebka ze smalcem. W pobliżu na grillu piekły się smakowite mięska. Do dyspozycji uczestników były również zimne i gorące napoje. Początek spotkania został zainaugurowany przez Kierownik GMOPS w Bolkowie, która serdecznie przywitała uczestników, dziękując im za podjecie wyzwania i przystąpienie do projektu. Kierownik życzyła także beneficjentom efektywnego udziału w projekcie, radości ze szkoleń oraz miłej i przyjacielskiej atmosfery podczas całego cyklu prac jakie niesie ze sobą realizacja projektu. Po krótkim posiłku biesiadnicy oddali się rozmowom, żartom, ploteczkom. Atmosfera sprzyjała relaksowi, albowiem spotkanie miało charakter luźny i lekki. Podobne spotkania pozwalają zniwelować bariery jakie powstają pomiędzy klientami ośrodka pomocy społecznej a jego pracownikami. Dystans biura zastępowany jest ludzką życzliwością oraz bezpośrednimi kontaktami pozwalającymi na zdecydowanie lepsze zrozumienie się obu stron oraz nawiązanie cieplejszych relacji.

Kolejny element spotkania stanowiły wspólne gry i zabawy przygotowane przez psycholog pracującą na co dzień z beneficjentami KIS. Różnego rodzaju quizzy i gry grupowe, pozwalały odprężyć się i zupełnie oddać atmosferze dziecinnej beztroski. Każde ruch budził wesołe nastroje, śmiech. Rywalizacja napędzała do działania i pobudzała energię drzemiącą w każdym z uczestników wyzwalając feerię endorfin. Bardzo miłym i zaskakującym akcentem były nagrody jakie uczestnicy zabaw otrzymali na koniec. Okazało się bowiem, iż w naszych grach i zabawach nie było przegranych. Wszyscy jednakowo pracowali na swoje nagrody w postaci drobnych, słodkich upominków.

Na zakończenie spotkania restauracja zaserwowała biesiadnikom przepyszne lody. Atmosfera towarzysząca spotkaniu była na wskroś przepełniona świetną zabawą i relaksem. Uczestnicy wyraźnie zadowoleni wdawali się w rozmowy ze sobą opisując zabawne scenki z własnego życia, opowiadając dowcipy. W tym dniu wszyscy uczestnicy na pewno choć na moment zapomnieli o swoich troskach i oddali się odpoczynkowi w gronie znajomych, co niejednokrotnie podkreślali i oceniali jako pozytywny element projektu.

Print Friendly, PDF & Email