Kurs wizażu ze stylizacją paznokci

Miesiąc lipiec dla beneficjentów projektu ?Nowe kwalifikacje zawodowe szansą na pracę? rozpoczął się od bardzo popularnego wśród pań kursu wizażu ze stylizacja paznokci.

Uczestniczki, które zgłosiły chęć wzięcia udziału w tym kursie, przystąpiły do nauki wykonywania różnego rodzaju makijaży oraz zdobienia paznokci. Pod kierunkiem wykwalifikowanej wizażystki dowiadywały się w jaki sposób pracować z ludzkim ciałem, rozpoznawać rodzaje cery i zależnie od niego odpowiednio dobierać kosmetyki. Panie rozpoczęły pracę od rozpoznania swojej twarzy, określiły rodzaj cery, znalazły niedoskonałości oraz atuty, dobrały właściwe sobie kosmetyki pielęgnacyjne. Kolejnym etapem była nauka doboru kosmetyków kolorowych do własnych cech, swoich upodobań a także stosownie do okazji.

Pierwsze makijaże Panie wykonały sobie nawzajem, dyskutując następnie na temat tego co można zrobić za pomocą makijażu. W kolejnych zajęciach uczestniczki poznają tajniki modelowania twarzy za pomocą odpowiednich kosmetyków w taki sposób aby ukryć niedoskonałości oraz podkreślić atuty.

 Będą dokonywać drobnych korekt za pomocą pędzla do pudru lub nakładania różu w miejscach, jakie należy we właściwy sposób zaakcentować.

Kolejne zajęcia obejmować będą naukę stylizacji paznokci. Zajęcia rozpoczną się nauką badania paznokci, określenia ich stanu oraz doboru odpowiednich kosmetyków. Kolejny etap to nakładanie tipsów żelowych lub akrylowych oraz odpowiednie ich ozdabianie zgodnie z sugestią klientki bądź okazją do jakiej winny być dostosowane.

Panie ćwiczyć będą makijaże na przeróżne okazje od codziennych po wieczorowe oraz wyjątkowe np. na ślub czy zabawę Sylwestrową. Podobnie upiększać będą paznokcie od prostych i delikatnych wzorów po najbardziej wyszukane, okazjonalne stylizacje.

Ciekawym akcentem jest możliwość udziału modelek w zajęciach. Uczestniczki poprosiły o udział swoje koleżanki, dzięki czemu kursantki mogły pracować w rzeczywistych warunkach z jakimi miałyby możność zetknąć się w salonie kosmetycznym.

Szkolenie kończy się wręczeniem uczestniczkom dyplomów potwierdzających nabyte przez nie umiejętności.

Print Friendly, PDF & Email