Kurs komputerowy

W miesiącu wrześniu 2011r. dla uczestników projektu Klub Integracji Społecznej w Bolkowie zorganizowane zostały zajęcia z zakresu obsługi komputera. Uczestnicy otrzymali do dyspozycji nowe komputery wyposażone w najnowocześniejsze oprogramowanie, fachową literaturę służącą nauce obsługi programów. Pod kierunkiem trenera przystąpili do zajęć obejmujący 100 godzin dydaktycznych poświęconych zgłębieniu wiedzy z zakresu obsługi edytora tekstu, programu kalkulacyjnego, poruszania się w sieci.

Zajęcia zostały zaplanowane po ok. 5 godzin dziennie aby jak najlepiej dostosować je do potrzeb i możliwości uczestników a ich tematyka ukierunkowana na nabycie umiejętności przydatnych w pracy i podczas poszukiwania pracy. Zatem beneficjenci uczą się obsługiwać edytor tekstu i sporządzać jednocześnie dokumenty aplikacyjne. Poruszając się po sieci Internet dowiadują się w jaki sposób wyszukiwać oferty pracy, znajdować pracodawców oraz kontaktować się z nimi za pośrednictwem poczty elektronicznej lub istniejących w sieci komunikatorów.

Zajęcia cieszą się dużym zainteresowaniem wśród uczestników albowiem wszyscy mają świadomość, iż w dzisiejszych czasach obsługa komputera jest podstawową umiejętnością, bez której trudno jest swobodnie poruszać się po rynku pracy. Ponadto korzystanie z sieci zdecydowanie poszerza możliwości dotarcia do pracodawców, do ofert pracy w kraju oraz za granicą.

Zajęcia potrwają do końca miesiąca września a udział w nich potwierdzony zostanie zaświadczeniem i certyfikatem ukończenia kursu.

Print Friendly, PDF & Email