Andrzejki w KIS

Miesiąc listopad to czas w którym zaczynamy przygotowywać się do Świąt Bożego Narodzenia, które jak wiadomo poprzedzone są okresem adwentu. Jednak przez adwentem rokrocznie świętuje się zabawę andrzejkową. Chcąc uczcić więc tradycję, beneficjenci Klubu Integracji Społecznej postanowili spotkać się w siedzibie klubu aby wspólnie pobawić się przy akompaniamencie muzyki, potańczyć oraz spędzić miło czas w towarzystwie kolegów i koleżanek. Bardzo miłym akcentem spotkania stanowiło zaproszenia dla pracowników Gminno-Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bolkowie do wspólnej zabawy.

W dniu 30 listopada 2011 w siedzibie Klubu Integracji Społecznej pojawili się uczestnicy projektu oraz zaproszeni pracownicy GMOPS. Sala została przez beneficjentów pięknie przystrojona własnoręcznie wykonanymi dekoracjami, panie przygotowały pyszny poczęstunek składający się z przekąsek ciepłych i zimnych oraz ciast upieczonych przez uczestniczki. Radosna atmosfera towarzyszyła uczestnikom spotkania od początku, albowiem okazja ku temu była niezwykle sprzyjająca. Nieformalne, luźne spotkanie, wesoła muzyka z głośników, miłe grono znajomych to doskonała recepta na udaną zabawę. Zatem po krótkiej kolacji beneficjenci klubu jak również pracownicy GMOPS ruszyli na parkiet wygospodarowany i w wydzielonej części Sali.

Wspólna zabawa trwała do późnego wieczora, w trakcie której uczestnicy dowolnie tańczyli rozmawiali, wspominali własne zabawy andrzejkowe sprzed lat i obrzędy jakie towarzyszom tej wyjątkowej okazji. Żartowali na temat wróżb andrzejkowych, które miały się spełnić i spełniły w mniejszym lub większym stopniu.

Cały wieczór był udany i bardzo ciepły dzięki beneficjentom projektu, którzy zintegrowali się i zaprzyjaźnili między sobą co stanowi ogromnie istotny element samej działalności klubu.

Print Friendly, PDF & Email