Kurs obsługi kasy fiskalnej i podstawy obsługi komputera

Beneficjenci projektu ?Nowe kwalifikacje zawodowe szansą na pracę? w dniach od 25 października 2010 do 06 listopada 2010r. uczestniczą w kolejnym, zorganizowanym dla nich kursie.

Spośród wszystkich uczestników, 15 osób wyraziło zainteresowanie przystąpieniem do szkolenia ?Obsługa kas fiskalnych z podstawami obsługi komputera?.

Zatem, Gminno-Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Bolkowie wychodząc naprzeciw beneficjentom, zorganizował w Dolnośląskim Zakładzie Doskonalenia Zawodowego w Jaworze szkolenie o powyższej tematyce.

Podczas zajęć obejmujących 55 godzin uczestnicy zgłębiać będą wiedzę z zakresu obsługi kasy fiskalnej, sposobów naliczania podatków od towarów u usług oraz prowadzenia i rozliczania dokumentacji księgowej związanej z obsługą urządzenia.

Ponadto uczestnicy zapoznają się z zasadami znakowania towarów, wprowadzania kodów określających poszczególne produkty a także nabędą umiejętności pracy w charakterze sprzedawcy, kasjera.

Dodatkowym atutem szkoleń jest możliwość zapoznania się z zasadami działania komputerów, obsługa podstawowych narzędzi jakimi są edytory tekstowe lub arkusze kalkulacyjne oraz.

Jednocześnie kursanci poznają sposoby z przeglądarkami internetowymi a także nauczą się wykorzystywać narzędzie jakim jest Internet w pracy oraz w życiu codziennym.

Zajęcia prowadzone są w małych grupkach, gdzie każdy z uczestników ma możliwość samodzielnej pracy z kasą fiskalną lub komputerem.

Wśród uczestników zauważalna jest atmosfera dużego zaangażowania oraz chęci zgłębiania wiedzy oraz nawiązanie przyjaznych relacji pomiędzy kursantami co jest dodatkowym czynnikiem sprzyjającym zdobywanie wiedzy oraz motywującym zarówno po stronie samych uczestników jak również organizatorów.

Po ukończeniu zajęć beneficjenci otrzymają stosowne certyfikaty oraz zaświadczenia potwierdzające ich udział w kursach oraz nabyte umiejętności.

Print Friendly, PDF & Email