Kurs wizażu ze stylizacją paznkoci

alt Spośród uczestników projektu ?Nowe kwalifikacje zawodowe szansą na pracę? dwie panie wyraziły zainteresowanie wzięciem udziału w kursie wizażu ze stylizacją paznokci.

W dniach od 13 do 25.08.2010r. dla obu beneficjentek kurs został zorganizowany.

 

Podczas trwających 54 godziny zajęć, panie pod kierunkiem wykwalifikowanej wizażystki-kosmetolog zdobywają wiedze z zakresu wizażu i pielęgnacji urody, stylizacji paznokci.

Kursantki podczas zajęć teoretycznych, uczą się pracy z ludzkim ciałem, technik masażu ze szczególnym naciskiem na masaż twarzy i dłoni, technik relaksacyjnych. Dowiadują się w jaki sposób dobierać kosmetyki do typów urody oraz typów cery klientek, przy uwzględnieniu ich indywidualnych preferencji, zdobywają też wiedzę z zakresu kosmetologii a także kolorystyki.

Zajęcia praktyczne obejmują naukę masażu relaksacyjnego twarzy i dłoni wraz z kąpielą parafinową, wykonania profesjonalnego makijażu z doborem kosmetyków odpowiednich zarówno do cery jak i upodobania klientki a także okazji na jaką jest wykonywany.

Panie uczą się też zdobienia paznokci poprzez nakładanie tipsów metodą żelową i akrylową.

Zajęcia cieszą się ogromnym zainteresowaniem a kursantki są wyraźnie zadowolone ze szkolenia i z z wielkim zaangażowaniem podchodzą do zajęć.

Zajęcia praktyczne prowadzone są z użyciem profesjonalnych kosmetyków z udziałem modelek, na których kursantki mają możliwość doskonalić umiejętności oraz bezpośrednio uczyć się pracy z ludzkim ciałem.

Ponadto panie także na sobie nawzajem wykonują makijaże, zdobią sobie paznokcie oraz wykonują masaże aby zdobyć jak najwięcej umiejętności oraz wiedzy praktycznej jaka niezbędna jest podczas pracy w salonie urody.

Po zakończeniu szkoleń, które planowane jest na dzień 25 sierpnia 2010r. panie otrzymają dyplomy i certyfikaty, które stanowić będą potwierdzenie zdobytych przez nie umiejętności oraz nadadzą im kwalifikacje makijażystki ze stylizacją paznokci.

 

Print Friendly, PDF & Email