Wizaż ze stylizacją paznokci

W dniu 01 lipca 2009r. rozpoczęły się zajęcia z wizażu i stylizacji paznokci. Pod kierunkiem wykwalifikowanej kosmetyczki dwie uczestniczki projektu ?Nowe kwalifikacje zawodowe szansą na pracę? kształcą się w kierunku wykonywania makijażu oraz zdobienia paznokci.

Kursantki zdobywają wiedzę praktyczną i teoretyczną z dziedziny kosmetologii, kosmetyki estetycznej oraz wizażu i stylizacji paznokci.

W trakcie zajęć poznają zasady wykonywania profesjonalnego makijażu poprzedzonego zabiegami kosmetycznymi takimi jak masaż twarzy, nakładanie henny na brwi i rzęsy. Nabywają również wiedzę z zakresu sposobów i metod pracy z ludzkim ciałem, uczą się jak rozpoznawać typy urody, rodzaje skóry i cery i w jaki sposób dostosowywać do nich zabiegi kosmetyczne oraz kosmetyki biorąc pod uwagę szereg innych czynników takich jak uroda klientki, jej preferencje oraz okazja na którą wykonywany jest makijaż. Uczestniczki, wspólnie z trenerką, przeprowadzają analizę kolorystyczną umożliwiającą dobór właściwych kolorów kosmetyków.

Panie poznają także zasady zdobienia paznokci różnymi metodami wraz z wykonywaniem zabiegów kosmetycznych na dłonie takich jak maski parafinowe, nakładanie odżywek, masaże. Pod kierunkiem trenerki poznają tajniki wykonywania wszystkich zabiegów, a także poznają podstawowe zasady teoretyczne pracy z klientką w gabinecie kosmetycznym, z zachowaniem wszystkich wymogów higieny i profesjonalnego podejścia.

Zdobywając wiedzę teoretyczną oraz praktyczną, beneficjentki maja możliwość pracy z kosmetykami oraz narzędziami wykorzystywanymi w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych.

Kurs trwa do dnia 17 lipca 2009r. Po jego ukończeniu Panie nabędą uprawnienia do pracy w zawodzie wizażystki ze stylizacja paznokci, a także otrzymają stosowne certyfikaty potwierdzające ich umiejętności oraz udział w szkoleniu.

Print Friendly, PDF & Email