III edycja spotkanie integracyjne

W dniu 13 czerwca 2013r. beneficjenci projektu Klub Integracji Społecznej zostali zaproszeni na zorganizowane dla nich spotkanie integracyjne. Uczestnicy wraz z zespołem projektowym Gminno-Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bolkowie jak również zaproszeni goście, spotkali się w plenerowym otoczeniu pobliskiego pola campingowego.

Uczestnicy spotkania delektowali się potrawami kuchni staropolskiej oraz pysznymi daniami z grilla Do dyspozycji biesiadników były również zimne i gorące napoje. Spotkanie w sposób formalny rozpoczęła Kierownik GMOPS w Bolkowie, która serdecznie przywitała uczestników, dziękując im za podjecie wyzwania i przystąpienie do projektu. Kierownik opisała zasady oraz zamierzenia towarzyszące realizacji podobnych projektów życząc w ostatnich słowach beneficjentom powodzenia oraz także beneficjentom efektywnego udziału w opracowanych dla nich zadaniach. Po posiłku biesiadnicy oddali się rozmowom, żartom, ploteczkom. Nieoceniona pani psycholog przygotowała kilka gier i zabaw, angażując w nie wszystkich uczestników, dzięki czemu atmosfera stała się bardzo przyjacielska i radosna. Beneficjenci jak zawsze nie zawiedli i swoimi pomysłami oraz interpretacjami powierzonych im zadań zaskoczyli i rozbawili towarzystwo. Cała atmosfera sprzyjała relaksowi, wypoczynkowi i żartom. W otoczeniu pięknej pogody, oraz pobliskich pól i lasów, chciało się odetchnąć od codzienności i oddać się zabawie i zapomnieć na chwilę o wszelkich problemach. Spotkania realizowane w ramach projektów mają niezwykle wymierny efekt w postaci nawiązania pozytywnych, znacznie bliższych relacji pomiędzy beneficjentami oraz pracownikami GMOPS. Znikają bariery towarzyszące relacjom urzędnik-petent, a wszyscy uczestnicy spotkania przekonują się, że wszyscy jesteśmy takimi samymi ludźmi.

Beneficjenci opuścili spotkanie wyraźnie zadowoleni, rozbawieni, opowiadając sobie o swoich występach i rozwiązywanych łamigłówkach. Podpowiadali, że chętnie organizowaliby podobne spotkania znacznie częściej.

Print Friendly