Wyjazd integracyjny 21.06.2011

W dniu 21 czerwca 2011r. dla beneficjentów projektu Klub Integracji Społecznej zorganizowany został wyjazd integracyjny. Spotkanie miało na celu ukazanie alternatywnych form i możliwości spędzania czasu oraz nawiązanie innych niż dotychczas relacji pomiędzy uczestnikami oraz organizatorami. Założenia projektu zostały tak opracowane, aby objąć swoim zasięgiem możliwie najwięcej sytuacji życiowych z jakimi mamy do czynienia na co dzień. Umiejętność aktywnego spędzania czasu, organizacja wypoczynku i znajdowanie zajęcia umożliwiającego oderwanie się od codziennych trosk są ważne i niezbędne w życiu codziennym do normalnego funkcjonowania. Osoby borykające się na co dzień z różnego rodzaju problemami, niejednokrotnie zapominają o sobie oraz o tym by znaleźć czas na relaks i na oddech od codzienności.

Zatem uczestniczenie w podobnym spotkaniu było dla uczestników atrakcyjną formą spędzenia czasu. Beneficjenci oraz zespół projektowy udali się do malowniczej restauracji „Nad Potokiem” w Kaczorowie aby tam spróbować dań kuchni staropolskiej, odpocząć na łonie natury i porozmawiać na wszelkie tematy mniej lub bardziej poważne. Restauracja posiada wspaniałe zaplecze znajdujące się w ogrodzie, gdzie siedząc na ławeczkach i oddychając świeżym powietrzem można jednocześnie rozpalić grilla i delektować się pieczeniami serwowanymi przez kucharzy. Wielką atrakcją stołu były pajdy świeżego chlebka serwowane ze świeżym smalcem oraz pysznym ogóreczkiem małosolnym. Podczas podobnej biesiady dyskusja sama ciśnie się na usta a atmosfera nie wymaga specjalnego podgrzewania.

Beneficjenci i pracownicy Gminno-Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bolkowie oraz zaproszeni specjaliści na co dzień pracujący na potrzeby uczestników, niemal natychmiast podali się aurze pięknej pogody, miłej dyskusji i innym niż dotychczas relacjom, które stały się bardziej spontaniczne a dystans pomiędzy beneficjentami a kadrą wydawał się zniknąć zupełnie.

Pomiędzy wszystkimi uczestnikami wyjazdu zapanowała atmosfera odprężenia i oderwania od codzienności. Rozmowy i dyskusje miały charakter zupełnie nieformalny obejmując swoją tematyką dowcipy, żarty czy tez zabawne opowieści z życia codziennego. Realizacja projektów niosąca wsparcie potrzebującym mieszkańcom naszej gminy to wielki i potrzeby krok podejmowany przez pracowników ośrodka pomocy społecznej wskazujący, iż sama pomoc społeczna jest dynamicznym i elastycznym aspektem życia funkcjonującym w pełnej z nim integracji.

Natomiast podobne, rekreacyjne spotkania pozwalają ukazać również ludzką i przyjacielską twarz samej instytucji pomocy społecznej. Nawiązanie miłych i przyjacielskich relacji z mieszkańcami gminy dla pracowników GMOPS stanowią wielki sukces który pozwala wierzyć w sens podejmowanych działań, zaś chęć uczestniczenia w podobnych przedsięwzięciach i zainteresowanie samych mieszkańców gminy Bolków stanowią nagrodę i satysfakcję.

Print Friendly